Czy hydrolat z Neroli będzie bezpieczny w czasie ciąży?

Jestem na samym początku ciąży, tydzień 6. Mam problematyczną skórę (Łojotokowe Zapalenie Skóry) i większość moich kosmetyków/leków musiałam odstawić. Obecnie używam mydło z Aleppo, olej kokosowy i masło shea. Do pielęgnacji chciałabym dołączyć jakiś naturalny hydrolat jako tonik. Czy hydrolat z neroli będzie bezpieczny w czasie ciąży? Jeśli nie, to jaki wybrać?

Mgr Anna Pujanek Dietetyka, Leszno

Dzień dobry, odradzam wprowadzanie nowych kosmetyków do pielęgnacji skóry w czasie ciąży z uwagi między innymi na jej uwrażliwienie. Jeśli jednak chce Pani wprowadzić nowy kosmetyk, polecam dokładnie przeanalizować jego skład, wprowadzić go dopiero w drugim trymestrze ciąży i wykonać najpierw próbę uczuleniową. Warto również skontaktować się przez zakupem produktu bezpośrednio z jego producentem lub dystrybutorem w celu uzyskania informacji o bezpieczeństwie stosowania go w czasie ciąży. Pozdrawiam