Czy kobieta w ciąży może stosować tego typu kosmetyki?

Czy kobieta w ciąży może stosować żele mycia cery tłustej typu Ziaja Med kuracja antybakteryjna, Barwa mydło antybakteryjne lub Dermedic Normacne Preventi?

Mgr Anna Pujanek Dietetyka, Leszno

Dzień dobry, nie zaleca się wprowadzania nowych produktów do pielęgnacji skóry w czasie ciąży z uwagi na jej wyższą wrażliwość i ewentualne reakcje alergiczne. Proszę zwrócić uwagę na składy kosmetyków, których chce Pani użyć - nie powinny zawierać środków eksfoliujacych (kwasów), a ich obecność w produktach przeciwtrądzikowych i antybakteryjnych jest częsta. Pozdrawiam