Jakie kosmetyki zapobiegające starzeniu się skóry?

Jakie kosmetyki ( serum, kremy, lotiony) są najlepsze dla młodej cery w celu zapobiegania starzenia się skóry ? Czy warto kupować kosmetyki jedynie na bazie składników naturalnych z eco certyfikatem czy też zaopatrywać się w produkty dermokosmetyczne z aptek ?

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
zarówno postać kosmetyku, jak i rodzaj zależą od kondycji oraz typu Pani cery. W zawiązku z tym, na początku, dobór najbardziej właściwego produktu powinna Pani skonsultować z kosmetyczką. Serum to najbardziej skondensowana postać kosmetyku, z największą ilością składników aktywnych. W związku z tym stosowanie tego rodzaju produktów polecane jest dla skór wymagających. Jeśli chciałaby Pani zastosowac serum na swoją skórę, proszę zwrócić uwagę na serum nawilżające, gdyż każda skóra potrzebuje nawilżenia. W zależności od wskazań, serum można stosować codziennie pod krem lub raz w tygodniu jako skin-booster.
Postać lotionu(lub postać żelowa) charakteryzuje się lżejszą konsystencją. Lotiony szybko się wchłaniają, nie pozostawiają na skórze warstwy okluzyjnej. W związku z tym polecane są dla skór tłustych bądź, tak jak Pani - młodszych.
Krem, szczególnie półtłusty, będzie natomiast dobrym rozwiązaniem na zimę, gdyż będzie chronił skórę przed nadmiernym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak wiatr czy zimne powietrze.
Kosmetyki "eko" oraz dermokosmetyki jak najbardziej są warte przetestowania i posiadają bardziej szlachetny skład niż kosmetyki drogeryjne.
Swoim klientkom polecam pielęgnację na bazie olejów naturalnych, na co zwracam uwagę również Pani.

Jeśli ma Pani cerę normalną, nie sprawiającą większych problemów to w tym wieku wystarczy odpowiednie jej odżywienie jako profilaktyka procesu starzenia. Doradzałabym stosowanie zarówno kosmetyków naturalnych np. Pat&Rub Krem do Twarzy AOx z silnymi antyoksydantami jak również AA eco krem przeciwzmarszczkowy, jak również kremy apteczne np. Iwostin z serii Hydratia.

Dzień dobry, ponadto najlepiej próbkę kosmetyku wypróbować na swojej skórze, ponieważ nie każdy kosmetyk dedykowany danemu rodzajowi cery będzie sprawdzał się na każdej skórze o podobnym problemie. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.