Kosmetyki domowej roboty

Dzień dobry, mam pytanie słyszałam o domowej roboty kosmetykach tj. maseczce z curry, czy fasoli mung, czy o pomyśle przemywania twarzy zieloną herbatą, chciałabym się dowiedzieć czy faktycznie produkty te mają zbawienne działanie dla skóry? czy bardziej mogą pomóc czy zaszkodzić?

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
naturalne kosmetyki jak najbardziej sprawdzają się w pielęgnacji skóry. Nie można powiedzieć, że są "zbawienne" - raczej odpowiednio wspomagają. Proszę zacząć od bezpiecznych składników, takich jak ogórki, aloes czy woda różana. Wspomniana przez Panią fasola mung jest składnikiem wybitnie uczulającym,

Bardzo często spotykam pacjentów, którzy stosują własnoręcznie robione kosmetyki, ale stosowanie na dłuższą metę bardzo często uczula i podrażnia skórę.

Polecam stosowanie sprawdzonych kosmetyków z apteki.