Czy biorąc lek "Seroxat 20mg", mogę go odstawić na jeden dzień?

Witam, czy biorąc lek "Seroxat 20mg" mogę go odstawić na jeden dzień? Ponieważ wybieram się na wesele i chciałbym spożyć trochę alkocholu. Czy mogę go odstawić bez żadnych konsekwencji czy lepiej tego nie robić? A jeśli tak to mam odstawić tylko w dzień wesela czy może wcześniej? (Dodam że jestem w połowie opakowania)

Witam,

odradzam nagłe odstawianie seroxatu (paroksetyna)- z uwagi na możliwe objawy dyskontynuacji związane z nagłym zmniejszeniem poziomu leku we krwi. Generalnie nie zalecałbym odstawianie tego leku bez konsultacji z lekarzem prowadzącym leczenie- gdyż może to niekorzystnie wpłynąć na całość terapii. Najlepszą opcją byłoby powstrzymanie się od alkoholu lub ewentualnie spożycie jedynie symbolicznej jego ilości ;)

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Witam
Lek, który Pan bierze nie działa jak mechaniczny przycisk- działa- nie działa. Takie leki zaczynają działać po jakimś czasie brania oraz odstawianie też jest procesem. Nie można sobie na jeden czy 2 dni leków odstawiać. Takie decyzje o stałym odstawianiu należy uzgodnić z lekarzem prowadzącym. Chwilowe przerwy są zabronione.