Czy ból głowy o zmiennym nasileniu ma związek z nerwicą

Witam, od pewnego czasu mam dziwne bóle głowy, ból jest raz łagodniejszy a raz tak mocny, że zwala z nóg, trwa około paru sekund, około 1-2 dziennie raz po jednej stronie głowy raz po drugiej, seriami. Ciężko mi określić jaki to ból, powiedzmy, że tępy. Czy może to być problem neurologiczny czy po prostu nerwica? Jakiś czas temu mój tato, miał udar mózgu od tamtej pory boję się o każdy ból głowy u mnie, więc wolę zapytać czy konieczna jest wizyta u lekarza. Jeśli nie, to dla uspokojenia jeśli można wiedzieć chciałbym zapytać jak często występują głowy jeśli mamy do czynienia z guzem lub tętniakiem. Dziękuję i pozdrawiam.

Witam!
Przedstawiony przez Pana obraz można także dopasować do zaburzeń nerwicowych i najprawdopodobniej tak rzeczywiście jest, jednak dla pewności wskazana konsultacja neurologiczna, RM głowy, EEG i w zależności od wyników dalsze postępowanie. Nerwica może imitować każdą chorobę somatyczną i w pierwszym rzędzie należy to zweryfikować.
Powodzenia
W. Łuczkowski.