Czy ból głowy przy półpaścu to coś normalnego?

Lekarz zdiagnozował u mnie półpaśca. Zlokalizowany jest on na plecach i też cała lewa strona pleców ad do lewej piersi mnie boli. Niepokoi jednak mnie straszny ból głowy, tak jakbym miała zaciśniętą obręcz na górnej części głowy. Do tego stopnia, że komfort odczuwam tylko w pozycji leżącej. Czy to jest normalne przy półpaścu, ma z nim związek?

Półpasiec to choroba wirusowa , o dużym powinowactwie doo układu nerwowego . Jeżeli utrzymuje się silny ból głowy , nasilający się przy przyginaniu, to radzę PILNIE zgłosić się do SZPITALA ! Konieczna pełna konsultacja, najlepiej w szpitalu Zakaźnym.
KONSULTACJA NEUROLOGICZNA, podstawowe badania krwi, a może nawet punkcja lędźwiowa, aby wykluczyć odczyn zapalny w płynoe mózgowo-rdzeniowym. Przy rozległym półpaścu / HERPES ZOSTER / możliwe nawet zajęcie układu nerwowego, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu. Objawy oponowe, bóle głowy i mdłości, zaburzenia świadomości, drgawki, to już bardzo niepokojące objawy . Nie można ich lekceważyć . Warto poczytać :
https://choroby-zakazne.mp.pl/choroby/zakazenia-wirusowe/158210,polpasiec: "Półpasiec
dr hab. n. med. Ernest Kuchar
Klinika Pediatrii z Oddziałem Obserwacyjnym WUM
Półpasiec
Podstawowe informacje o chorobie

Półpasiec (łac. herpes zoster) to reaktywacja (uczynnienie) utajonego zakażenia wirusowego wywołanego przez wirus ospy wietrznej i półpaśca (ang. varicella zoster virus, VZV, obecnie określany jako Human Herpesvirus-3 – HHV-3), ten sam wirus, który przy pierwszym zakażeniu wywołuje ospę wietrzną. Choroba może zatem wystąpić u wszystkich osób, które przebyły w przeszłości ospę wietrzną, niezależnie od tego czy przebieg ospy wietrznej był łagodny czy ciężki.

Półpasiec objawia się jednostronnym występowaniem bolesnych pęcherzyków charakterystycznie umiejscowionych na obszarach skóry unerwionych przez jeden korzeń rdzeniowy zwanych dermatomami. Ponieważ zmiany występują po jednej stronie i zwykle nie przekraczają linii środkowej ciała, a najczęstszą lokalizacją półpaśca są nerwy międzyżebrowe – stąd pochodzi nazwa choroby „pół-pasiec”. Wystąpienie zmian skórnych jest zwykle poprzedzone pieczeniem, swędzeniem, mrowieniem i bólami, które mogą się utrzymać przez cały czas choroby. ..... "