Czy ból kręgosłupa może mieć związek z zaburzeniami miesiączki?

Witam serdecznie. Choruje ba nadczynność tarczycy z dołem tarczycowym (6lat) , wrodzona niewydolność nerek,które są nie wykształcone prawidłowo i pracują w 50 proc. Prawdopodobnie mam wirus hpv - badania będą powtarzane bo test był "wysylkowy". Od 3 miesięcy mam problem z kręgosłupem w odcinku l4-l5 z silną rwe kulszowa. Biorę paracetamol W dawce 8-9 tabletek na dobe by w miarę funkcjonować. Od 3 miesięcy mam również problem z miesiączka która przychodziła o 2 tyg za wcześnie i wyglądała tak jakbym ja przechodziła od końca, słabe krwawienie na początku i mocne Na końcu. Miałam robiony rentgen 2 tyg temu i robiony test ciążowy który wyszedł negatywnie.W tym miesiacu czekam juz 2 tyg na miesiaczke.Czy ból kręgosłupa ktory jest bardzo silny , nie daje mi funkcjonować(nie śpię zbyt dobrze i budzę się z ogromnym bólem) lub paracetamol (bardzo rzadko biorę jakiekolwiek leki ) moze spowodowac takie zaburzenia w miesiaczce ? Lub wirus hpv ? Zgory dziekuje za odpowiedzi.

Dzień dobry, oczywiście silny ból może powodować stres, który może przyczynić się do opóźnienia miesiączki, jednak warto udać się do ginekologa celem wykluczenia innych przyczyn.