Czy ból w podbrzuszu i pachwinie może być spowodowany stresem?

Chciałbym zapytać, czy ból w podbrzuszu i pachwinie, po prawej stronie, może być spowodowany stresem i nerwami? Od wczoraj męczy mnie taki ból, kłujący, bez innych dolegliwości. Lekarz rodzinny wypisał skierowanie do szpitala z podejrzeniem wyrostka, przyjmujący mnie lekarz pomacał, osluchał brzuch i kazał iść do domu bez poinformowania mnie, co właściwie stwierdził. Jestem przestraszona całą sytuacją. Zdiagnozowano u mnie czynnościowe bóle brzucha. Kolonoskopia, tk, gastroskopia bez zmian.

Dzień dobry. Jeżeli lekarz wyklucza przyczyny medyczne opisanych przez Panią objawów, właściwym kolejnym krokiem byłoby udanie się do lekarza-psychiatry lub psychologa celem diagnostyki w tym zakresie. Być może była/jest Pani narażona na nadmierny stres lub towarzyszą Pani inne okoliczności życiowe mogące wpływać na podwyższony poziom lęku a to przeradzać się w objawy somatyczne na tle nerwowym. Zadbanie o sferę psychiczną pozwoliłoby na ich ustąpienie. Pozdrawiam serdecznie.