Czy ból zęba ma związek z zatokami?

Proszę o poradę. Nie wiem co jest zródłem mojej choroby. Mam problemy z zatokami od dłuższego czasu. Ostatnio robił mi dentysta zęba (górna 5)ale miał dylemat , bo był dosc brzydki poszczerbiony i ma brzydki kolor ,ciągle go czułam jakby dziąsło pobolewało wiec załozył jakies lekarstwo troszke podleczył ale wciąż go czułam i zaplombował . Po paru tygodniach dostałam bardzo ostrego zapalenia zatok Zrobiłam tomografie zatok bardzo złe wyniki ! i w tym czasie bolał mnie własnie ten ząb!Zrobiłam tomografie zatok dostałam antybiotyki i wszystko się na ok 3 miesiące uspokoiło. Teraz znowu to samo zatoki i ból tej strony zęba. więc poszłam z RTG zęba do dentystów paru i jeden mówi wyrwac a inny chce leczyc kanałowo. Nie wiem co mam robic ? Boje sie ze ktos mi go zle podleczy a choroba dalej bedzie mi dokuczac . Dentysta w ciągu pół godz wyczyścił mi kanały i dał antybiotyk . Strasznie piecze mnie gardło po dwóch dniach jak wyszłam od lekarza po szyszczeniu kanałowym zęba. Proszę o poradę jak dojsc do tego co jest przyczyną bółu gardła i powrotu zatok ....czy usunąc tego zęba?

Dzień dobry,
trudno cos poradzić bez zobaczenia zdjęcia RTG, natomiast jeśli jest szansa na leczenie to zawsze lepiej sprobować leczyć. Usunąć tego zęba zawsze Pani zdązy.

pozdrawiam zdrowo :-)
lek.stom. Grzegorz Gdula