Czy bóle brzucha są spowodowane nerwicą żołądka?

Witam, Czy możecie opisać mi nerwicę żołądka? Jakiś czas temu miałam duszności na tle nerwów, a teraz boli mnie żołądek. Ból występuje tak nad pępkiem, ale nie potrafię go opisać. Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,
Żeby stwierdzić nerwice żołądka należy wpierw się upewnić czy ten ból nie jest spowodowany przyczynami organicznymi – zatruciem, wrzodami, podwyższonym poziomem bakterii itp. Jeśli wykluczy się te przyczyny, a żołądek nadal boli, to wtedy można stwierdzić że jest to nerwica. Dalsza procedura polega już na ingerencji psychologa itp. Tak samo wygląda sytuacja z każdym innym narządem np. sercem, bólami głowy, kręgosłupa.
Jeśli ból pojawił się po tym jak wcześniej miałaś duszności na tle nerwowym to istnieje prawdopodobieństwo, że ból żołądka też może być pochodzenia nerwowego, ale należy to zawsze sprawdzić.
Pozdrawiam