Ból brzucha w dolnej części - co robić?

Od dawna mam taki ból w dolnej części brzucha w okolicy pępka...miałam również takie ataki w górnej części dostałam pigułki nic nie dały... poszłam na gastroskopię i nic nie wykazano przez to badanie.   Lekarz powiedział, że to ból na tle nerwowym... ale czy teraz jak mnie bardzo boli tak 1-2 razy dziennie dół brzucha też mam myśleć, że to na tle nerwowym... czego to mogą być objawy? Proszę o pomoc pozdrawiam. Agnieszka

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane objawy są nieswoiste, trudno wskazać jednoznaczną przyczynę.
Na pewno warto byłoby wykonać jeszcze kolonoskopię i USG jamy brzusznej, aby móc wykluczyć przyczyny organiczne i stwierdzić, że ból ma pochodzenie nerwicowe.

Leczenie takiego bólu powinno być ustalone przez neurologa, gdyż zwykłe leki przeciwbólowe mogą nie przynieść korzyści.