Czy bóle dłoni i stóp mogą zwiastować poważną chorobę?

Od kilku miesiecy mam dziwne dolegliwosci. Mam bole stop, dloni, klatki piersiowej, stawow zuchwowych. Raz boli to, innym razem cos innego. Bol zmienia sie w ciagu dnia, potrafi cos bolec 5 min a potem wraca za kilka godzin znowu na chwile i tak w kolo. Czy to moze byc objaw jakies konkretnej choroby? Czasami bol jest silniejszy ale raczej taki do wytrzymania i nie potrzebuje lekow przeciwbolowych. Dolegliwosci nasilaja sie jesenia i zima.

Witam!
Wygląda to nerwicowo, ale najpierw należy wykluczyć choroby somatyczne. Lekarz POZ, zbada fizykalnie, zleci podstawowe badania laboratoryjne z poziomami cukru, elektrolitów, TSH. Wskazana konsultacja neurologiczna, RM głowy, EEG. Jeżeli badania wypadną ujemnie to należy myśleć o nerwicy i zacząć ją leczyć: psychoterapia z ew. wsparciem lekami p/lękowymi.
Powodzenia
W. Łuczkowski.