O czym świadczą bóle w klatce piersiowej i zawroty głowy?

Dzień dobry.. Ja chciałambym zapytać się o to co może mi być..Mam momenty gdzie nagle zaczyna bolec mnie w klatce piersiowej, bol jest silny , zazwyczaj trwa od 5 do 10min.. Bol nasila sie przy każdym głębokim oddechu przez co moj oddech jest płytki.. Mam przy tym dusznosci , zawroty głowy. Mialam kilka razy omdlenia. Nie robilam żadnych badań. Czekam na odpowiedź

Witam!
Najbardziej wygląda to na sprawę nerwicową, ale najpierw należy wykluczyć choroby somatyczne. Lekarz pierwszego kontaktu, badanie fizykalne, podstawowe badania laboratoryjne z poziomami, cukru, TSH, elektrolitów, hormonów płciowych i innych. Jeżeli badania wypadną prawidłowo to należy rozpocząć leczenie zaburzeń emocjonalnych: psychoterapia ze wsparciem lekami p/lękowymi.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.