Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy bóle głowy są wynikiem złej postawy ciała?

Witam na co mogą wskazywać moje objawy. Zacznę od tego że codziennie przez parę godzin używam tel komórkowego podczas tego głowę mam cały czas pochylona do przodu. Często mam też bóle głowy w okolicy czoła skroni nosa między oczami bolą mnie oczy są to bóle raczej uciskowe do tego też dochodzą uciski w uszach czasami szumy. Uciski w oczach czole i skroni nasilają się podczas scgylania głowy i patrzenia na boki. Proszę mi powiedzieć czy takie objawy mogą być skutkiem złej postawy ciała i głowy?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Witam Panią Serdecznie,

Z pewnością wymuszona i długotrwała postawa ciała może być przyczyną bólów głowy u Pani.

Z Pani opisu wnioskuję, że mogą to być również bóle pochodzące z zatok nosowych lub/albo czołowych.
Myślę, że wskazana byłaby konsultacja kontrolna u lekarza pierwszego kontaktu, który podejmie odpowiednią dla Pani diagnostykę, celem dotarcia do przyczyny symptomów.

Życzę Pani wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0

Witam!
Mogą być, ale większe zagrożenie niesie brak umiaru w "obsłudze" aparatu telefonicznego. Nie bez znaczenia są też fale na których on działa. To co Pani opisała może też być bólem napięciowym głowy i jest to wówczas związane ze stresem i nadwrażliwością emocjonalną.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy