Czy bóle głowy są wynikiem złej postawy ciała?

Witam na co mogą wskazywać moje objawy. Zacznę od tego że codziennie przez parę godzin używam tel komórkowego podczas tego głowę mam cały czas pochylona do przodu. Często mam też bóle głowy w okolicy czoła skroni nosa między oczami bolą mnie oczy są to bóle raczej uciskowe do tego też dochodzą uciski w uszach czasami szumy. Uciski w oczach czole i skroni nasilają się podczas scgylania głowy i patrzenia na boki. Proszę mi powiedzieć czy takie objawy mogą być skutkiem złej postawy ciała i głowy?

Witam Panią Serdecznie,

Z pewnością wymuszona i długotrwała postawa ciała może być przyczyną bólów głowy u Pani.

Z Pani opisu wnioskuję, że mogą to być również bóle pochodzące z zatok nosowych lub/albo czołowych.
Myślę, że wskazana byłaby konsultacja kontrolna u lekarza pierwszego kontaktu, który podejmie odpowiednią dla Pani diagnostykę, celem dotarcia do przyczyny symptomów.

Życzę Pani wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam!
Mogą być, ale większe zagrożenie niesie brak umiaru w "obsłudze" aparatu telefonicznego. Nie bez znaczenia są też fale na których on działa. To co Pani opisała może też być bólem napięciowym głowy i jest to wówczas związane ze stresem i nadwrażliwością emocjonalną.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.