Czy te bóle są spowodowane napięciem nerwowym?

witam ostatnio dolegają mi bóle głowy w okolicach czoła skroni, poniżej oczu, jest to ból uciskowy. bóle te trwają już dłuższy czas już prawie pół roku czasem są mniej intensywne a czasem bardziej ale pojawiają się na dłuższy czas . Kiedy miałem urlop dwutygodniowy nie zauważyłem bóli powróciły gdy wróciłem do pracy. rok temu leczyłem się na nerwicę lękową poprzez farmakologię oraz psychoterapię. Myślałem że te bóle są spowodowane napięciem nerwowym. Proszę o konsultację

Witam!
Wszystko wskazuje na to, że ma Pan do czynienia z bólami napięciowymi głowy. Konieczna wydaje się być odpowiednio dobrana psychoterapia wsparta lekami SSRI, też odpowiednio dobranymi w dawkach działających, stosowanych aż do "kwitnącej wiosny".
Na wszelki wypadek (dla pewności) wskazany RM głowy i EEG.
Z poważaniem
W. Łuczkowski.

Przede wszystkim powinien udać się Pan do lekarza neurologa, aby wykluczył neurologiczne przyczyny bólu, czy zmiany w mózgu powodujące odczuwany stan. Tylko lekarz może wykluczyć fizyczne podłoże problemu.
Jeśli neurolog nie stwierdzi nieprawidłowości, prawdopodobnie będzie to oznaczało, że odczuwany przez pana ból ma podłoże psychiczne. Jest Pan uważnym obserwatorem i całkiem możliwe, że tak jak Pan zauważył, stresująca sytuacja w pracy, czy inne trudności z nią związane generują problem i sprawiają, że odczuwa Pan dotkliwy ból.