Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy te bóle są spowodowane napięciem nerwowym?

witam ostatnio dolegają mi bóle głowy w okolicach czoła skroni, poniżej oczu, jest to ból uciskowy. bóle te trwają już dłuższy czas już prawie pół roku czasem są mniej intensywne a czasem bardziej ale pojawiają się na dłuższy czas . Kiedy miałem urlop dwutygodniowy nie zauważyłem bóli powróciły gdy wróciłem do pracy. rok temu leczyłem się na nerwicę lękową poprzez farmakologię oraz psychoterapię. Myślałem że te bóle są spowodowane napięciem nerwowym. Proszę o konsultację
MĘŻCZYZNA, 42 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Witam!
Wszystko wskazuje na to, że ma Pan do czynienia z bólami napięciowymi głowy. Konieczna wydaje się być odpowiednio dobrana psychoterapia wsparta lekami SSRI, też odpowiednio dobranymi w dawkach działających, stosowanych aż do "kwitnącej wiosny".
Na wszelki wypadek (dla pewności) wskazany RM głowy i EEG.
Z poważaniem
W. Łuczkowski.

0

Przede wszystkim powinien udać się Pan do lekarza neurologa, aby wykluczył neurologiczne przyczyny bólu, czy zmiany w mózgu powodujące odczuwany stan. Tylko lekarz może wykluczyć fizyczne podłoże problemu.
Jeśli neurolog nie stwierdzi nieprawidłowości, prawdopodobnie będzie to oznaczało, że odczuwany przez pana ból ma podłoże psychiczne. Jest Pan uważnym obserwatorem i całkiem możliwe, że tak jak Pan zauważył, stresująca sytuacja w pracy, czy inne trudności z nią związane generują problem i sprawiają, że odczuwa Pan dotkliwy ból.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy