Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy te bóle głowy są spowodowane stresem?

Witam, od ok.dwóch tygodni boli mnie głowa, bez względu na porę dnia, w tylnej części, raz w dolnej części, raz trochę wyżej, raz góra głowy. Ból odczuwam bardziej jak "pieczenie". Rok temu miałam podobną sytuację i trwało to ok.miesiąca. Zrobiłam w tym czasie wszystkie badania, łącznie z TK głowy która na szczęście nic nie wykazała. Byłam u internisty, okulisty, dentysty, neurologa. Lekarz sugerował, że może być to spowodowane stresem albo problemem w odcinku szyjnym kręgosłupa. Neurolog sugerował też neuralgie. W związku z tym że jestem hipochondryczką strasznie się "nakręcam" boję się że może to być coś złego. Czy może być to spowodowane stresem? Czy powinnam znowu wykonać TK? Ostatnio neurolog nie widział potrzeby i zrobiłam to badanie na własną rękę prywatnie. Dodam jeszcze, że ciśnienie mam w normie, przyjmuję tylko Concor Cor 1.25mg od roku na arytmię. Bardzo proszę o pomoc, czy powinnam się znowu martwić?
KOBIETA, 35 LAT 2 miesiące temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Witam! Chyba konsultujący neurolog miał rację. Bóle napięciowe są spowodowane emocjonalnie nadmiernym napięciem nerwowym i remisje są lepsze po terapii p/nerwicowej. Jest też rodzaj nerwicy hipochondria i to tez należy leczyć typowo, czyli psychoterapia z ew. wzmocnieniem lekami p/lękowymi. Nieprawidłowo leczone zaburzenia nerwicowe mają zazwyczaj charakter nawrotowy. Powodzenia W.Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy