Napięciowy ból głowy spowodowany stresem

Witam mam podejrzenia, że mam napięciowy ból głowy spowodowany stresem. Często się stresuje, od czasu do czasu mam takie chwile depresyjne. Jestem umówiony do neurologa ale mam ważne dla mnie pytanie. Czy w takim wypadku głowa boli zaraz po nerwowej sytuacji lub np. dzień i czy skoro stres miałby być przyczyną to po uspokojeniu swoich emocji, uspokoję się zrelaksuje i nerwy opadną to wtedy ból powinien zniknąć ? Tak to wygląda ?

Napięciowy ból głowy należy do pierwotnych bólów głowy czyli o nieznanej przyczynie. Oczywiście występują też czynniki nasilające np stres.
Drugi problem to sama depresja, która może powodować ból głowy jako tzw maska depresyjna; objaw psychosomatyczny.
Diagnoza nie jest prosta, więc proszę to pozostawić specjaliście.
Bóle głowy rozpoznaje się na podstawie dokładnie zebranego wywiadu dotyczącego dolegliwości, badania pacjenta i jeśli jest taka potrzeba wykonanych badań dodatkowych.
Depresja jest natomiast chorobą, która rozpoznają i leczą psychiatrzy.