Czy ten lek zniweluje bóle głowy? [PORADA EKSPERTA]

Kiedy amitryptylina zacznie działać? Od 3 tygodni biorę amitryptylinę w dawce 50mg na migreny i napięciowe bóle głowy, które naprzemiennie mam prawie codziennie od dluższego czasu. Od kiedy biorę lek mam wrażenie, że bóle są nieco słabsze, jednak nie jest to wystarczająca poprawa. Kiedy i czy w ogóle amitryptylina zniweluje bóle głowy?

Witam! Leki przeciwdepresyjne działają także przeciwlękowo i w mniejszym lub większym stopniu przeciwbólowo. Należy jednak pamiętać, że nie chodzi w tym przypadku o typowe bóle, np. ból zęba, bóle pourazowe, lecz o nerwobóle, ból neuropatyczny, neuralgie, napięciowe bóle głowy itp. Leki te mają tę zaletę, że nie uzależniają. Jednak ich działanie pojawia się po 2-4 tygodniach. Nie wszystkie leki przeciwdepresyjne mają jednakowe działanie p/bólowe - zależy to od różnych przyczyn, najważniejsza wydaje się być osobnicza wrażliwość. Lekiem, któremu przypisuje się najsilniejszą moc przeciwbólową, jest DULOXETYNA - występuje u nas pod różnymi nazwami. Niektórzy porównują siłę działania przeciwbólowego Duloxetiny z działaniem opiatów. Cierpliwości i wytrwałości W. Łuczkowski.