Co robić z tymi rozległymi bólami?

Mój problem to potworny ból, męczący mnie dzień i noc. Pieczenie w gardle ból w plecach, mrowienie całego ciała, mdłości ,szczękościsk.Gdy tylko zacznę jeść zaczyna boleć mnie twarz,od gardła do brzucha.Męczę się już tak 3 lata,biorę różne leki przecwbólowe ,między innymi sterydy. Nie mam już siły,czy ktoś jest w stanie mi pomóc,albo polecić dobrego neurologa.

Witam! Rozumiem, że podstawowe badania laboratoryjne są wykonane i mieszczą się w granicach normy. Należy poważnie się zastanowić nad podłożem nerwicowym. W tych sprawach lepszym wyborem będzie psychiatra lub psychoterapeuta. Zaburzenia nerwicowe mogą imitować objawy każdej choroby somatycznej, w tym także ból i drętwienie. Typowe leki przeciwbólowe w tym układzie właściwie nie działają. Najlepszym postępowaniem jest odpowiednio dobrana psychoterapia ze wsparciem lekami z grup SSRI lub SNRI. Szczególnie polecanym lekiem jest Duloxetin, która nie ma wpływu na typowe bóle, natomiast jej wpływ na bóle neuropatyczne, nerwobóle i ból napięciowy jest porównywalny do siły działania opiatów (pomimo, że nie jest narkotykiem). Przy prawidłowych wynikach badań pracownianych, słabej reakcji na typowe leczenie i zmienności lokalizacji doznań, zawsze należy rozpatrywać podłoże emocjonalne zgłaszanych dolegliwości - od tego zależy prawidłowy dobór leczenia i efekt finalny. Pozdrawiam W. Łuczkowski.