Czy wykonać rezonans głowy?

Witam. Nie dawno byłam u neurologa z powodu bóli głowy od stycznia, badanie fizykalne wyszło prawidłowe i diagnoza napięciowe bóle głowy. Czy jeżeli takie badanie wyszło prawidłowe to znaczy, że nic groźnego nie dzieje się w Organizmie? Bardzo się boje guza mózgu. Parę lat temu leczyłam się na nerwice lękową. I teraz przez te bóle głowy i stres znowu powróciła i to jeszcze silniej niż wtedy. Codziennie się stresuje, że jednak coś jest nie tak. Czy wykonać rezonans głowy?
KOBIETA, 25 LAT około miesiąca temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Witam! Ma Pani niedoleczoną nerwicę. Lęk przed ciężką, zazwyczaj śmiertelną chorobą bardzo często pojawia się u osób znerwicowanych. Jeżeli badanie neurologiczne i badania pracowniane wypadają prawidłowo, to bezwzględnie należy szukać przyczyny emocjonalnej. Odpowiednio dobrana psychoterapia, wsparta lekami z grupy SSRI, SNRI lub IMAO, dopuszczalne jest okresowa dołożenie ataraktyków. Proszę zachować spokój i czekać na zadziałanie leków. Powodzenia W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty