Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co ujawni rezonans magnetyczny głowy?

w styczniu 2017 r miałam wykonane badanie angio-TK z kontrastem,badanie dna oka,oraz REZONANS MAGNETYCZNY GŁOWY z kontrastem,wszystkie wyniki wyszły prawidłowo.Moje pytanie dotyczy w sprawie punkcji,które miałam wykonane ale w roku 2014,które było również prawidłowe,ku czemu służy punkcja skoro w roku 2014 była prawidłowa,co moze ujawnic skoro badania z 2017 roku wyszły prawidłowo.OB i CRP równiez wychodzą prawidłowo,co moze wykazac punkcja i do czego ona służy.
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Witam!
Jeżeli badania pracowniane są prawidłowe, a dolegliwości utrzymują się, to należy poważnie rozważyć podłoże nerwicowe stwierdzanych objawów. Nerwica może naśladować objawy każdej choroby somatycznej - tylko z wynikami trochę jej nie wychodzi. Nie możemy mówić tu o żadnej symulacji, to odbywa się na poziomie podświadomości i doznania niczym nie różnią się od tych "prawdziwych-fizykalnych". Proszę zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego, wykonają odpowiednie testy, ocenią osobowość, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego i zaproponują leczenie: zazwyczaj jest to psychoterapia z lekami p/depresyjnymi z grupy SSRI. Warto spróbować!
Powodzenia
W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy