Czy bóle i uciski głowy mogą oznaczać guza?

Witam.Od niedawna boli mnie głowa. Jest to ból dziwny. Mianowicie trwa chwilę, pojawia się w różnych miejscach. Czasami na czubku, czasami skroniach, czasami potylicy, jednak czasami w innych miejscach, np oczu, ucha, nosa, twarzy. Pojawia się na chwilę ( kilka sekund ) i znika. Ból o dość niskim nasileniu. Czasami mam wrażenie, że ten ból jest związany ze skórą głowy. Też nieraz odczuwam, jak ten ból jakby wędrował, jakby jakiś impuls przechodził przez głowę. Czy to może być guz mózgu?Dziękuję

Witam!
Ból i ucisk w głowie jest dość częstym objawem i jako singiel nie ma dużego znaczenie diagnostycznego. Konieczna konsultacja neurologiczna, RM głowy, ew. EEG, badania laboratoryjne i wówczas możemy próbować postawić diagnozę. Równie dobrze może to być sprawa nerwicowa. W związku z tym, że Pani zafiksowała się na "ciężkich" rozpoznaniach prawdopodobnie bez wyjaśnienia problemu nie pozbędzie się Pani obaw.
Moim zdaniem po ew. wykluczeniu sprawy neurologicznej potrzebna będzie psychoterapia i leki p/lękowe.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.