Czy bóle mięśni to skutek uboczny antybiotyku?

Dzień dobry, w środę byłam u internisty ponieważ dokuczały mi stany podgorączkowe z bólem mięśni i dreszczami. Pani doktor stwierdziła, że to wirus i zleciła Nurofen. Niestety już w sobotę odezwała się moja niewyrośnięta ósemka i dostałam zapalenia. W niedzielę odwiedziłam stomatologa, który przepisał mi antybioty Dalacin C. Po jednym dniu stosowania antybiotyku zaczęły mi dolegać przy ruchu bóle mięśni/kości nóg, rąk, pleców i głowy. Czy to skutek uboczny antybiotyku? Czy mogę go dalej brac?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję zgłosić się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.