Czy brak opuszka palca u ręki dyskwalifikuje mnie do przyjęcia do policji?

witam. Chciałbym dostac odpowiedź na nastepujące pytanie. Staram sie o przyjecie do policji, nie mam troche opuszka palca lewej reki (3 palec),wszystko nim moge robić. Dyskwalfikuje mnie to do przyjecia do policji? Dodam ze mam cały paznokieć

Lek. Marta Gryszkiewicz

Raczej nie. Choć to pytanie należy kierować do komisji rekrutacyjnej, która indywidualnie ustala warunki konieczne do spełnienia do przyjęcia i warunki dyskwalifikujące potencjalnych kandydatów.
Jeśli jednak ma Pan zachowane czucie w dystalnym paliczku palca, manualnie nie ma ograniczeń, to nie powinno to stanowić przeciwwskazania do pracy.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeżeli nie zaburza to sprawności dłoni, to nie jest przeciwwskazaniem. Ocena tego należy do lekarza, który będzie Pana badał