Testy psychologiczne do policji

Witam serdecznie, piszę z dosyć istotną dla mnie sprawą. Chodzi mi o testy psychologiczne do policji. Uzyskałem negatywny wynik z testu psychologicznego do policji multi select psycholodzy nie mówią dlaczego wynik jest negatywny czy pójście prywatnie do psychologa może mnie odpowiednio ukierunkować w sposób taki żeby zaliczyć etap testu psychologicznego do policji ? A jeśli nie to dlaczego , przez ten wynik poczułem brak wiary w to że moje marzenie się spełni. Od kiedy tylko pamiętam, bardzo chciałem wstąpić do policji i zastanawiam się dlaczego test psychologiczny do policji miałby mi w tym przeszkodzić. Przecież jestem zdrowy, nic mi nie jest, nie cierpię na żadne choroby psychiczne ani nic. Jestem normalny a pytania zawarte w teście psychologicznym do policji były tak dziwne, że nie wiadomo co odpowiedzieć. Czy mogę uzyskać tu jakąś pomoc?

Bycie w policji wymaga pewnych określonych cech osobowości, temperamentu, umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, kontroli emocji itd. itp. Niestety nie da się tego "nauczyć" (przynajmniej nie wszystkiego - nie nauczy się Pan bycia kimś innym niż jest), dlatego też - przykro mi to stwierdzić - ale nie da się do tego testu w jakiś sposób przygotować, czy nauczyć jak odpowiadać...

Witam,
badania kwalifikacyjne polegają na tym aby wybrać osobę najlepiej predysponowaną do wykonywania określonych obowiązków. Złamaniem zasad etyki byłoby instruowanie w jaki sposób należałoby odpowiadać żeby uzyskać odpowiedni wyniki i żaden profesjonalny psycholog nie powinien podjąć się takiego zlecenia.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki

Obawiam się, że pana oczekiwanie jest nierealne do spełnienia. Testy kwalifikacyjne do policji mają wyłonić kandydatów odpowiednich osobowościowo, co ma zagwarantować bezpieczeństwo i profesjonalizm. Raczej nie chcielibyśmy mieć policjantów, którzy nie powinni się w tej służbie znaleźć, bo np. nie radzą sobie z emocjami, stresem, są nieopanowani, mają zaburzenia nastroju.

Elżbieta Grabarczyk
Pracownia Pomocy Psychologicznej SALAMANDRA
http://ppp-salamandra.blogspot.com/

Jeżeli ma Pan poczucie braku wiary w siebie, sugerowałabym aby podjął Pan pracę na ścieżce psychoterapeutycznej i odpowiedział sobie na kilka bardzo ważnych pytań. M.in. o to źródło braku wiary, które obecnie występuje u Pana.

Serdecznie pozdrawiam!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl