Czy brak płynu w 20. dc oznacza, że nie było owulacji?

Dzień dobry Mam 31 lat i chcemy rozpocząć z mężem starania o dziecko. Byłam na usg w 20 dc. u ginekologa. Mam ostatnio coraz słabsze @, a dwie ostatnie to jakaś tragedia. W opisie info., ze Zatoka Douglasa bez cech wolnego płynu. Pomyliłam się i powiedziałam lekarzowi, że ostatnia @ była 22.03, a tak naprawdę była 30.03 (stres). Czy brak płynu w 20 dc oznacza, że nie było owulacji? W opisie jest jeszcze, że endometrium ma 7,7 mm. Trzon macicy i jajniki ok. Mam zrobic FSH i PRL kontrolnie Pozdr.

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli pyta Pani o płyn w zatoce Douglasa - to jest to prawidłowy opis - znaczy, że nie ma patologii.
Pozdrawiam