Czy brak skuteczności depilacji laserowej świadczy o zaburzeniach hormonalnych?

Witam, korzystam z depilacji laserowej i jestem przed terzecim zabiegiem. Do tej pory włosów rzeczywiście było mniej i widać było obszary pozbawione włosów, oraz były one słabe i cienkie. Około tygodnia temu zauważyłam że nagle włosy znów zaczęły dorastac i jest ich tyle samo co przed depilacją. Stąd moje pytanie czy to normalne? Czy może mam problem z hormonami, jeśli tak to poziom których hormonów powinnam zbadać?

Skuteczność epilacji zależy od klasy zastosowanego lasera, indywidualnych predyspozycji pacjenta, umiejętności osoby wykonującej zabieg. Proszę upewnić się, że zastosowane urządzenie to laser, najlepiej diodowy.

Dzień dobry, nie ma Pani powodów do nie pokoju, jest proces normalny. Osoba wykonująca zabieg powinna poinformować Panią jak będzie wyglądał cały ten proces. Po pierwszym zabiegu epilacji włosy są znacznie osłabione, wolniej odrastają i są przerzedzone, po drugim efekt ten zazwyczaj się utrzymuje a po około 3-4 zabiegu odrasta trochę więcej włosów. Są to włosy, które przy pierwszych zabiegach nie zostały usunięte ze względu na fazę włosa w jakiej się znajdowały. Dlatego też dla najbardziej satysfakcjonującego efektu konieczne jest wykonanie minimum 6 zabiegów w regularnych odstępach czasowych. W zależności od rodzaju włosów, czy są to włosy cienkie czy grube, czy skóra jest jasna czy też ciemna, regularności wykonywanych zabiegów oraz umiejętności operatora ilość sesji zabiegowych jest rożna , nie mniej jednak jest to minimum 6 zabiegów. Po czasie jeśli pojawiają się jakieś nowe włoski można wykonać zabieg przypominający.

Pozdrawiam serdecznie