Jaka jest skuteczność depilacji laserowej?

Dzień dobry, wykonałem serię 6 zabiegów laserem Vectus na klatkę piersiową brzuch oraz pachy w odstępie około 6 tygodni pomiędzy zabiegami. Po 6-8 tygodniach włosy odrastają i nie widać, aby ich liczba się zmniejszyła, efekty są słabe. Moje włosy nie są całkiem ciemne, właściwie są bardziej brązowe i może to ma jakiś wpływ na to, że efekty są bardzo słabe. Zastanawiam się nad zmianą lasera. Vectus, Motus, czy Ice platinum, który z tych laserów jest najskuteczniejszy? biorąc pod uwagę, że moja włosy nie są w 100% czarne tylko bardziej brązowe.

Dzień dobry, laser Vectus to laser diodowy, który to daje najlepsze efekty przy jasnej skórze i włosach ciemnych i grubych. W przypadku osób, które nie mają zbyt ciemnych włosów czy też jasnej karnacji zabiegi mogą być skuteczne z tym, że na uwadze należy mieć fakt, iż ilość sesji zabiegowych może być większa niż w przypadku pierwszej grupy. Efekty zabiegowe zależą również od tego czy wykonywane one były regularnie i z jakim odstępem. Napisał Pan, że przerwy między zabiegami to około 6 tygodni, tak więc nie wiemy też czy były to 4-5 czy może 7 tygodni przerwy. Odstępy są bardzo ważne, bowiem w odpowiednim czasie należy uszkodzić laserowo cebulkę i maciez aby włoski nie odrastały. Nie wiemy również na jakich parametrach pracował operator, bo tutaj na przykład niskie parametry tylko osłabiają cebulkę. Osobiście pracowałam na kilku laserach. W tej chwili zabiegi wykonuje laserem Soprano ice platinum i w przypadku tego sprzętu efekty są zadowalające dla osób nawet, które mają delikatne u nie zbyt ciemne owłosienie.
Pozdrawiam serdecznie
Justyna Sobczynska

Dzień dobry, laser Vectus to laser diodowy, który to daje najlepsze efekty przy jasnej skórze i włosach ciemnych i grubych. W przypadku osób, które nie mają zbyt ciemnych włosów czy też jasnej karnacji zabiegi mogą być skuteczne z tym, że na uwadze należy mieć fakt, iż ilość sesji zabiegowych może być większa niż w przypadku pierwszej grupy. Efekty zabiegowe zależą również od tego czy wykonywane one były regularnie i z jakim odstępem. Napisał Pan, że przerwy między zabiegami to około 6 tygodni, tak więc nie wiemy też czy były to 4-5 czy może 7 tygodni przerwy. Odstępy są bardzo ważne, bowiem w odpowiednim czasie należy uszkodzić laserowo cebulkę i maciez aby włoski nie odrastały. Nie wiemy również na jakich parametrach pracował operator, bo tutaj na przykład niskie parametry tylko osłabiają cebulkę. Osobiście pracowałam na kilku laserach. W tej chwili zabiegi wykonuje laserem Soprano ice platinum i w przypadku tego sprzętu efekty są zadowalające dla osób nawet, które mają delikatne u nie zbyt ciemne owłosienie. Pozdrawiam serdecznie Justyna Sobczynska

Dzień dobry, brązowe włosy również posiadają pigment, na który reaguje wiązka lasera diodowego. Prawidłowo wykonany zabieg powinien przynieść zauważalną poprawę. Efektywność zabiegów depilacji laserowej szacowana jest na 80 - 90%. Niestety włosy jasne, cienkie nie zostaną usunięte tym rodzajem lasera. Ponadto po upływie 6 -12 miesięcy powinno wykonywać się zabieg podtrzymujący. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.