Zabiegi depilacji laserem diodowym

Witam, jestem w trakcie zabiegów laserem diodowym (odbyłam już 4 takie zabiegi) na nogi oraz bikini. Jednakże według mojej oceny skutki są mizerne. jeżeli chodzi o łydki to włosy dalej odrastają twarde i ciemne, na udach trochę lepiej to wygląda i bikini, również tak sobie. Jednakże mam problemy hormonalne w postaci nieregularnych owulacji. Czy w moim przypadku jest sens dalszych zabiegów laserowych?

Witam Panią,
Kuracja laserowego usuwania owłosienia trwa kilka sesji wykonywanych co 4-8 tyg . Często aby osiągnąć ok. 80% redukcję owłosienia trzeba wykonać ok. 5-7 sesji. Pomiędzy sesjami niektóre włosy będą odrastać, ponieważ te, które były w fazie uśpienia podczas ostatniego zabiegu, teraz mogą być w fazie wzrostu. Dlatego istnieje potrzeba wykonania wielu zabiegów. U niektórych pacjentów obserwujemy tymczasową utratę owłosienia po depilacji lub występuje całkowite odrośnięcie włosów. Zwykle dotyczy to osób o włosach w kolorze blond lub mających problemy hormonalne.Pani pisze o własnych problemach hormonalnych.Proponuję zglosić się do lekarza ginekologa -endokrynologa aby wyjaśnić ten problem a do tej pory powstrzymać się od depilacji,
pozdrawiam serdecznie
Katarzyna Mudel

Laser działa skutecznie tylko na włosy w fazie anagenu. Jednoczasowo włosy są w różnych fazach rozwoju. Dlatego jeden zabieg nie wystarcza. Z reguły są to 6-8 zabiegów. Druga kwestia to rodzaj lasera i jego ustawienia. Światło działa na barwnik, który jest zawarty we włosach. Zmiany hormonalne nie powinny mieć dużego wpływu na skuteczność depilacji. Jeżeli ma Pani jasne włosy to wtedy skuteczność może być niższa. Wtedy można spróbować depilacji fotodynamicznej z dodatkowym barwnikiem.