Dlaczego tak ważna jest systematyczność wykonywanych zabiegów depilacji?

Witam, mam pytanie odnośnie depilacji laserowej dlaczego tak ważna jest systematyczność wykonywanych zabiegów depilacji? Co się dzieje jak jest dłuższa przerwa, np pare miesięcy między zabiegami, czy trzeba wtedy zaczynać depilacje od nowa ponieważ traci się dotychczasowe efekty ? Pozdrawiam

Mgr Anna Pujanek Dietetyka, Leszno

Depilacja laserowa ma na celu trwałe zniszczenie mieszków włosowych, co jest możliwe pod warunkiem, ze włos znajduje się w fazie anagenu (wzrostu włosa). Tylko część włosów danej partii ciała znajduje się w tej fazie w danym momencie, dlatego jeden zabieg trwale usuwa tylko pewien % całej puli owłosienia. Odrastają włosy w fazie telogenu i katagenu, dlatego można mieć wrażenie, że dłuższa przerwa w zabiegach powoduje konieczność rozpoczęcia terapii od nowa. Inną przyczyną takiego wrażenia są niewłaściwie dobrane parametry sprzętowe, przez co mieszki nie zostają zniszczone. Pozdrawiam