Z czego wynika ten brak efektów depilacji?

Witam, moje pytanie odnosi się do depilacji laserowej, podjęłam się depilacji ud laserem diodowym, mam skórę jasną a włoski były ciemne, gęste, grube i szybko odrastały. Jestem obecnie po 8 zabiegu powtarzanym co miesiąc, ale efektów zadowalających nie ma, co prawda włoski szybko nie odrastają i są przerzedzone ale dalej jest ich sporo i skóra jest szorstka. Czy jest możliwe ze efektów nie ma przez to, że miesięczne odstępy pomiędzy depilacjami są za krótkie i powinny wynosić przynajmniej 2 miesiące? Z góry dziękuje za odpowiedz, pozdrawiam

Mgr Anna Pujanek Dietetyka, Leszno

Dzień dobry, trwale można usunąć wyłącznie włos znajdujący się w fazie wzrostu (anagenie), a tylko część (różna w zależności od strefy ciała) w danym momencie wzrasta - co zabieg usuwana jest zatem tylko część puli owłosienia. Wobec tego może odnosić Pani wrażenie, że owłosienie się odbudowało - tak naprawdę odrosły te włosy, które znajdowały się w fazie telo- i katagenu. Inną przyczyną takiego wrażenia mogły być niewłaściwie dobrane parametry zabiegowe i w efekcie brak oczekiwanego rezultatu, Najlepiej będzie skonsultować się z osobą, która przeprowadzała serię tych zabiegów i wyjaśnienie z nią wątpliwości. Pozdrawiam