Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Witam,
Pani problem ze snem może być spowodowany głodem, który pojawia się wcześnie rano, kiedy organizm jest wygłodzony po kolejnym dniu restrykcyjnej diety. Ale proponowałabym skonsultować się z lekarzem rodzinnym lub psychiatrą.
Pozdrawiam

0

Witam,
jeśli myśli Pani o jedzeniu, jest to możliwe, przy diecie ograniczającej znaczne przyjmowanie ilościowe i jakościowe posiłków.
Na oczyszczanie organizmu dobrą metodą jest dieta warzywno - owocowa dr Ewy Dąbrowskiej, ponieważ blokuje ośrodek głodu w mózgu. Efektem ubocznym tej diety jest chudnięcie, polecam pozycję; Ciało i ducha ratować żywieniem, tej autorki. Głód i sytość to dwa najważniejsze odczucia regulujące przyjmowanie pokarmu. Fizjologia głodu i sytości zlokalizowana jest w części mózgu - podwzgórzu. Ośrodek głodu znajduje się, w bocznej części podwzgórza - odpowiada za poszukiwanie, znajdowanie, zdobywanie i przyjmowanie pokarmu, natomiast ośrodek sytości znajduje się w jądrze podwzgórza, funkcja jego jest hamowanie apetytu. Adrenalina powoduje zwiększone stężenie glukozy w krwi, w sytuacjach stresowych ośrodek sytości jest silnie pobudzany, w wyniku czego u niektórych osób silny stres może powodować mdłości, jednak u Pani raczej inny mechanizm zachodzi.
Może Pani zastosować Melatoninę ułatwia zasypianie.
Poniżej zachęcam do poczytania;
https://portal.abczdrowie.pl/hormony-glodu-i-sytosci-jak-dieta-wplywa-na-ich-poziom
Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty