Czy brodawki mogę smarować Clotrimazolem i jak często?

Mój syndkonczył 2 miesiące, prawie od urodzenia mamy problem z plesniawkami podaje nystatyne 1x4ml dziennie (czasem uda mi się tylko 3 razy bo nie jest zbyt chętny) w Norwegii nazywa się to Mycostatin 100000 IE/ml nie wiem czy jest to dokładnie to samo co w Polsce. Lekarz każe mi to dawać aż nie zejdą plesniawki, ale daje już ok. 5 tyg, kończymy drugą butelkę i wciąż ma plamki na wewnętrznej stronie policzków i lekko na języku. Czy jest bezpieczne dawać tak długo? Dodatkowo lek zawiera cukier. Czy brodawki mogę smarować klotrimazolem i jak często?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze konieczna jest ponowna ocena przez lekarza pediatre i Ew dalsze decyzje terapeutyczne