Czy byłaby możliwość odbudowy zeszlifowanych zębów kompozytem?

Dzień dobry. Moja dentystka przekonała mnie do mostu porcelanowego na prawą górną 5,6,7 oraz pojedynczą koronę na prawą 4 i lewą górną 5. Przy mierzeniu mówiłam że most ma za duże i za długie korony, te pojedyncze też były za duże. Nie do końca mi wierzyła, ale most poszedł do poprawki. Następnego dnia miałam mieć go założoego, ale nadal wszystko było za duże, pani doktor twierdziła że to się ułoży. To, że się zgodziłam na ten most i te korony było moim największym błędem. Nie mogę jeść "tym czymś" nie da się gryźć, jedzenie się ślizga bo nie ma ostrych wyrostków na koronach i wchodzi między policzek, a dziąsło. Ale najgorsze jest to stukanie zęba górnego o dolny przy próbie gryzienia. Boli mnie kość policzkowa, szczeka, i skroń, mam problem z zamknięciem buzi. Czy po usunięciu mostu i koron, byłaby możliwość odbudowy zeszlifowanych zębów kompozytem? Trzy z nich są leczone kanałowo. Moja psychika siada, nie jem, nie śpię, stracilam radość życia.
KOBIETA, 50 LAT 9 miesięcy temu

Trzeba zacząć od dokładnej analizy zgryzu ponieważ z opisu wynika że jest zaburzony. Odbudowa zależy od tego jak zęby są szlifowane, jeżeli były leczone endodontycznie to raczej są bardzo oszlifowane i trzeba ponownie wykonać korony ale dopasowane do zgryzu. Prawidłowo wykonane korony funkcjonują jak własne żeby i mają sprawiać radości. Konieczna konsultacja w gabinecie i dokładne. ocena sytuacji.