Czy chlamydią trachomatis można zarazić się w inny sposób niż przez stosunek?

Czy chlamydią trachomatis można zarazić się w inny sposób niż przez stosunek? Czy w calym okresie trwania chlamydiozy zarażamy, czy tylko przez 2mies. po zainfekowaniu się? Dlaczego lekarze każą poinformować swoich partnerówtylko z 2 ostatnich miesiecy a nie naprzykład roku? Dziękuję za odpowiedź

Nieleczona, niezdiagnozowana chlamydioza może utrzymywać się przez wiele miesięcy prowadząc do poważnych następstw. Badaniu powinni poddać się również Pani partnerzy. Na pewno obecny, a z przeszłość... Powinno się ich poinformować, ale obowiązku nie ma.