Czy ciąża może spowodować zniknięcie raka piersi?

Chciałabym wiedzieć, czy ciąża może spowodować zniknięcie raka piersi?

Witam serdecznie!

Niestety, nie ma na co liczyć, że ciąża spowoduje wyleczenie raka piersi. Jest to stan wzmożonego wydzielania hormonów płciowych, co może sprawić, że niektóre postaci raka piersi mogą rozwijać się nawet szybciej, agresywniej. Rak piersi w ciąży stwarza problem terapeutyczny ze względu na ograniczone możliwości leczenia (ryzyko toksyczności leków onkologicznych dla rozwijającego się płodu).

Pozdrawiam serdecznie.