Czy ciemne stolce to efekt przyjmowania żelaza?

Czy bardzo ciemne badz czarne stolce moga byc spowodowane przyjmowaniem zelaza? Dodam, ze podczas ciazy i teraz (podczas karmienia piersia) przyjmuje witaminy z zelazem, ale dopiero od niedawna zauwazylam, ze sporadycznie (raz, dwa razy w tygodniu) pojawia sie u mnie czarny stolec. Czy to mozliwe ze przy przyjmowaniu zelaza nie kazdy stolec jest czarny? Dodam, ze innych objawow nie mam.

Przede wszystkim należy zweryfikować, czy smolisty stolec zależy od obecności krwi w przewodzie pokarmowym.
W tym celu wykonuje się test na obecności krwi utajonej w kale. Jest to nieinwazyjne badanie, które wykrywa nawet małą ilość krwi.
Ciemny stolec może pojawić się także po spożyciu jagód, buraków, wiśni, szpinaku i lukrecji.

Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Roziewska
http://dietetyka-medyczna.pl