Czy codzienne współżycie w okresie okołoowulacyjnym obniża jakość nasienia?

Staramy się z partnerem o dziecko. Po zakończeniu miesiączki współżyjemy ze sobą średnio co 2-3 dni. W okresie około owulacyjnym jednak chciałabym zwiększyć częstotliwość zbliżeń. Byłyby to więc jakieś 3 następujące po sobie dni, kiedy przerwa między stosunkami wynosiłaby około 24 godzin.
Czy taka częstotliwość wpływa negatywnie na jakość nasienia? Ile powinna wynosić optymalna przerwa między stosunkami?

Witam serdecznie,

badania wykazały, że codzienne uprawianie seksu w tygodniu poprzedzającym jajeczkowanie poprawia jakość plemników, zmniejszając rozmiary uszkodzeń w ich DNA. Może to wprawdzie  zmniejszyć ilość plemników, ale są one wówczas lepszej jakości. Zatem nie ma powodów, aby rezygnować z częstego współżycia.

Pozdrawiam