Czy ćwiczenie na poprawę erekcji tzw. zsuwanie pierścienia jest niebezpieczne?

Witam. Mam 55 lat i niestety od około roku mam też coraz większy problem z erekcją. Niedawno znalazłem w Internecie obszerny i bardzo wyczerpujący opis jak powiększyć penisa oraz wzmocnić erekcję. Oczywiście bardziej interesowało mnie to drugie, gdyż od około roku mam stopniowo coraz słabszy wzwód. Zacząłem ćwiczyć zgodnie z zaleceniami tzw. zsuwanie pierścienia, początkowo przez 10 minut, potem 20 i 30 minut dziennie, oczywiście z zalecaną na początku rozgrzewką .Ćwiczyłem już przez 3 tygodnie i byłem wprost zaskoczony rezultatami. Czułem, że penis jest jakby większy i nawet od dwóch dni po przebudzeniu zdarzyła mi się, chociaż niepełna, ale poranna erekcja. Niestety następnego dnia podczas półgodzinnego ćwiczenia, nagle poczułem jakby szczypanie i zaczerwienienie na prawym boku trzonu penisa przy samej jego podstawie. Penis szybko zwiądł i od tej pory, pomimo że zrobiłem sobie 4-dniową przerwę w ćwiczeniach, bardzo ciężko jest mi uzyskać wzwód i właściwie jest sporo gorzej niż na początku. Chciałem zapytać, czy to mogło pęknąć jakieś naczynie czy może nerw, bo teraz już nie ma żadnego śladu na penisie? No i czy ćwiczyć dalej, pomimo iż teraz trudno jest mi utrzymać nawet częściową erekcję podczas ćwiczenia? Czy reklamowany w Internecie sposób na powiększanie penisa i poprawę erekcji przez tzw. zsuwanie pierścienia, ćwiczenia zwieracza i masaż jąder przynosi rzeczywiście skutki i czy nie jest to niebezpieczne?

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie.

Ćwiczenia, które Pan wykonywał nie wydają się być do końca bezpieczne. Genitalia są narządem niezwykle wrażliwym i szczególnie łatwo tu o zaczerwienienia, otarcia - zwłaszcza, gdy ćwiczenia wykonywane są systematycznie i często. Mam podejrzenie, iż efekt powiększenia penisa, który Pan zauważył może być związany z jego obrzękiem.

Jeśli natomiast szuka Pan pomocy w problemach z erekcją, to być może należy rozważyć pomoc farmakologiczną. Z takim pytaniem zwróciłbym się do swojego lekarza rodzinnego, który oceni, czy nie ma Pan przeciwwskazań do przyjmowania leków wspomagających erekcję.