Czy cynk, magnez, wapno mają wpływ na tabletki antykoncepcyjne?

  Witam! Ciężko jest mi znaleźć odpowiedzi na to pytanie: Czy cynk, magnez, wapno mają wpływ na tabletki antykoncepcyjne? Jeżeli tak, to w jakich ilościach? Czy trzeba zachować odstępy w czasie między przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych a cynkiem, magnezem, wapnem? Moje pytanie zadaję, ponieważ zaczęłam przyjmować cynk organiczny i zastanawiam się, czy to nie osłabiło działania tabletek anty.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Przyjmiowanie preparatów zawierających cynk, magnez oraz wapń nie ma wpływu na skuteczność działania tabletek antykoncepcyjnych. Można je zażywać w dowolnym czasie.