Czy czekać do kolejnej miesiączki, aby zacząć brak leki od nowa?

Witam brałam tabletki Feanolla 75. Z powodu nieplanowgo urlopu zapomniałam kolej blaszki nie biorę ich już od ponad miesiąca. Od tego czasu nie miałam miesiączki czy to normalne? Jak również czy muszę czekać do kolejnej miesiączki aby zacząć brać je od nowa.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W takim przypadku powinna Pani jednak wykonać test ciążowy, aby wykluczyć ciążę (na wszelki wypadek). Kolejne opakowanie może Pani zacząć dopiero od pierwszego dnia miesiączki. Zawsze może Pani udać się na konsultację do swojego ginekologa. Szczególnie jak miesiączka się nie pojawi.