Czy czerniak może dawać przerzuty?

Czy czerniak jako nowotwór często ma przerzuty? Miałam operację w 2011r. u usuniecie węzłów chłonnych pachwiny lewej dość obszerne. Zmiany pierwotnej nie było ( w usuniętej zmianie 4 lata wcześniej, nie było jeszcze złego wyniku) to już był przerzut. Boje się. Ile lat mam jeszcze czekać aby powiedzieć ze jestem całkiem zdrowa.

Pani opis jest bardzo niejednoznaczny! Zmiany pierwotnej nie było , ale był przerzut...! Rozumiem , że jest Pani pod opieką specjalistów , oni bedą Panią obserwować i po 5-ciu latach powiedzą ,że jest OK! zż