Czy czerwone plamki na ustach u osoby w ciąży to opryszczka?

Dzień dobry, jestem w 39tygodniu ciąży. Od jakiegoś miesiąca na ustach pojawiają mi się czerwone plamki. Raz opuściłam do ich rozwoju, bo nic nie bolało, ani nie siedziało, było ich kilka, nie zlewały się jak opryszczka, ale na końcu wystąpił z nich wysięk. Po tygodniu sytuacja się powtórzyła, żadnych objawów, tylko dwa czerwone bąbelki na ustach, które posmarowane od razu zoviraxem zeszły po jednym dniu. Dziś kolejny tydzień i znowu, zmywam pomadkę a tam na środku ust czerwony bąbelek maleńki. Co to może być? Czy to aby na pewno opryszczka? Nigdy nie objawiła się u mnie w taki sposób, zawsze miałam typową opryszczke na stylu warg i skóry i od razu była wielka. Nie było też wątpliwości, że właśnie się rozwija. Czy powinnam zasugerować lekarzowi leczenie heviranem przed porodem?

Lek. Tomasz Budlewski

przede wszystkim należy ocenić zmiany i określić czy są pochodzenia wirusowego czy np zmiany w wyniku zmian uczuleniowych. a czy była nowa pomadka?