Czy czystek może przebarwiać zęby?

Czy czystek może przebarwiać zęby?? Słyszałam o jego korzystnych właściwościach, również dla jamy ustnej i zaczęłam go pić. Zauważyłam jednak brązowawy osad na zębach od wewnętrznej strony. Dbam o higienę jamy ustnej i nie wiem czy to ma związek z piciem czystka?

Skutki uboczne stosowania tego zioła nie zostały dotychczas stwierdzone. To zioło jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Picie codziennie trzech lub nawet większej ilości kubków herbaty z czystka nie niesie za sobą żadnych konsekwencji.

Herbaty ziołowe mogą przebarwiać zęby. Najlepiej udać się na wizytę u stomatologa aby dokładnie ocenić zęby w powiększeniu. Higienizacja jest zalecana raz na 6 miesięcy a u osób z dużą tendencją do osadów i kamienia nawet co 3 miesiące.