Czy da się wyregulować w jakiś sposób kość jarzmową?

Witam Mam pytanie dotyczące mojej twarzy, ponieważ jest asymetryczna. Czy da się wyregulować w jakiś sposób kość jarzmową bo lewa strona jest tak jakby zapadnięta a nigdy nie była złamana ta kość ?? Czy to jest refundowane przez NFZ a jak nie to ile wynosi koszt operacji ? I do kogo się z tym udać ? Ponadto mam szczękę krzywą ucieka w prawą stronę. Chciałem również załatwić aparat na zęby bo krzywe są ale nie wiem czy szczęka bardziej nie ucieknie :/ Z góry dziękuję za odpowiedź

Witam,

Są to zabiegi z dziedziny chirurgii plastycznej/szczękowo-twarzowej. Nieprawidłowy zgryz i zbaczanie żuchwy wymagają konsultacji z ortodontą. Polecam konsultację z ortodontą oraz chirurgiem plastycznym w celu diagnozy Pana problemów. Zabiegi tego typu nie są refundowane przez NFZ. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski