Czy dalej powinnam przyjmować Siofor?

Mam cukrzycę typu 2.Wychodząc ze szpitala przepisano mi siofor 1000.Dawka 2xdziennie.Otrzymałem informację że jest to dawka maksymalna.3x1000 nic nie polepszy.Po roku leczenia biabetolog w przychodni zalecił przyjmowanie insuliny Mixtard 30/2x12jedn/,Adexa 2x1/100/i siofor 1000-3x1.Co z tym sioforem?Po co ta trzecia skoro nic nie poprawi.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Według Charakterystyki Produktu Leczniczego maksymalna dawka Sioforu to 3x1000mg. Tą dawkę modyfikuje się w zależności od towarzyszących leków i stanu pacjenta.