Czy można samodzielnie zwiększyć dawkę leku Siofor 1000?

Będąc w szpitalu [problemy z cukrzycą] przepisano mi Siofor 1000 rano i wieczorem.Na moje pytanie, czy mogę zwiększyć dawkę do 3 razy dziennie oświadczono mi, że 2x1000 to jest maximum.Zwiększanie dawki nic nie da.Obecnie Diabetolog zalecił dawkę 3x1000.Różne teorie lekarzy?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Z tego co mi wiadomo maksymalna dawka Sioforu to 3g na dobę, czyli 3x1000. Ale oczywiście dawkowanie zależy od stanu klinicznego pacjenta. W razie wątpliwości powinien Pan skontaktować się z lekarzem, który prowadzi Pana leczenie cukrzycy.