Czy dawka leku Aknenormin jest dla mnie odpowiednia?

Witam. Mam dużo zaskórników otwartych i zamkniętych ,wykwity na twarzy, plecach, klatce piersiowej i ramionach. Lekarz przepisał mi Aknenormin(izotretynoina) 2x 20 mg na 95 kg. Czy to właściwa dawka i czy będzie trzeba ją zwiększyć?

Lek. Michał Lenard

Jest to standardowa dawka stosowana w leczeniu dermatologicznym. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy trzeba ją będzie zwiększać, zależy to m.in. od odpowiedzi Pańskiego organizmu na leczenia. Pozdrawiam!