Czy dawka penicyliny jest właściwa?

Witam. Pisałem wcześniej że mam rumień wędrujący. Jestem w Norwegii i lekarz przepisał mi Weifapenin 650 co 6 godzin przez 10 dni. Rumień już po 3 dniach znikł ale nie wiem czy penicylina jest właściwa na rumień i czy dawka jest właściwa. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę kierowac się zaleceniami lekarza badającego być może bardziej wyglądało na róże niż na rumień